Strip bölgesindeki üç tatil beldesinde Aşçılık Sendikası işçilerinin grevi önlendi | Kumarhaneler ve oyunlar

Strip bölgesindeki birçok oteldeki konaklama çalışanları, Cuma sabahı grevin sona ermesinden önce, Culinary Local 226 ile otel-kumarhane işverenleri arasında bir dizi gecelik anlaşma ve süre uzatmalarının ardından işlerini bırakmayacaklar.

Cuma günü yapılan duyuruda, sendikanın Sahara ile 650 işçi için geçici anlaşmalara vardığı duyuruldu. Müzakereciler başlangıçta şehir merkezindeki sekiz otel-kumarhane ve Strip dışındaki Rio ve Virgin otelleri için aynı son tarihi belirlemişti, ancak bu mülkler için süreyi Pazartesi sabahı saat 5’e kadar uzattılar.

Plaza, Çarşamba sabahı erken saatlerde 250 sendikalı işçi için geçici bir anlaşmaya varan ilk şehir merkezi binası oldu. Şehir merkezinde sözleşme imzalayan diğer mülkler arasında Circa, Golden Gate, The D ve El Cortez yer alıyor.

Culinary, üyeleri için şehir çapında beş yıllık yeni bir sözleşme için pazarlık yapıyor. Vadideki temizlikçileri, garsonları, kapıcıları, hamalları, barmenleri, mutfak ve çamaşırhane işçilerini temsil ediyor.

Sendika üyeleri Kasım ayında MGM Resorts International, Caesars Entertainment ve Wynn Resorts ile bir anlaşmayı onayladı. Sendika, Formula 1 yarışından birkaç gün önce grev tehdidinde bulundu ve operatörlere sözleşmeyi sonuçlandırmaları için baskı yaptı.

Restoran yetkilileri, Strip’in en büyük üç işvereniyle geçen sonbaharda yapılan anlaşmaya benzer faydalar sağlayacak “tarihi” bir anlaşma yapmak istediklerini söylediler. Bunlar arasında daha yüksek ücretler ve sosyal haklar, günlük temizlik gereksinimleri, işin yerini alan teknolojilerden korunma, işyeri güvenlik önlemleri ve daha fazlası yer alıyor.

Bağımsız olarak işletilen Strip mülkleri, Treasure Island, Circus Circus, The Palms, The Mirage, Strat, Westgate ve diğerleri de dahil olmak üzere aylar içinde sendikayla geçici anlaşmalara vardı.

Aşçılık Birliği, 2 Şubat Cuma günü sabah 9:00’dan akşam 21:00’e kadar ve 3 Şubat Cumartesi günü sabah 9:00’dan akşam 21:00’e kadar Las şehir merkezindeki iflas etmiş tüm işletmeleri toplayacak. Protesto bir grev olmasa da sendika, müşterilerini sınırlarını aşmamaya çağıracak.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

McKenna Ross, gazetecileri yerel haber merkezlerine yerleştiren ulusal bir hizmet programı olan Report for America’nın birlik üyesidir. Onunla [email protected] adresinden iletişime geçin. Takip etmek @mckenna_ross_ X’te

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir