Toplu dava açıldığında GAN hissedarı kargaşa içinde

Hissedarlardan Zappia, davayı diğer birkaç yatırımcı adına açıyor Toplu dava davası şirkete karşı. Şikayetinde Zappia, “çıkar çatışması” yaratan ve “maddi ihmal” olarak algılanan bazı konular da dahil olmak üzere şirketin kendisini “yanılttığını” iddia ediyor.

Dava genel kuruldan önce incelenmeli

Tetikleyici, GAN’ın B2B ve B2C departmanlarının yaklaşan devralınmasıdır 107,6 milyon dolar Geçen yıl sunulan ve şimdi hissedarlar toplantısında karara bağlanacak olan Sega Sammy’den 13 Şubat, 2024.

Zappia’ya göre, müzakerelerdeki sorunlardan biri, GAN içindeki işin değişen doğası ve Kuzey Amerikalı WynnBet’in şirkete katılması nedeniyle hisse başına 2,51 dolardan başlayan ancak sonuçta 1,97 dolar olarak belirlenen teklifte bir azalma oldu. spor bahisleri operatörü belirli önemli pazarlardan çıkmıştı.

Zappia davası ayrıca, önerilen anlaşmanın 7 Kasım 2023’te duyurulmasına yol açan kesin müzakerelere ilişkin daha fazla ayrıntıyı ortaya koyabilecek çeşitli belgelere erişim talebinde bulunuyor. Dava metnine göre daha önceki görüşmeler 30 Eylül 2022’de yapılmıştı.

Zappia ayrıca, her iki durumda da nihai fiyatların nasıl müzakere edildiğini ve dolayısıyla önerilen maddi eksiklikleri bilmek için yeterli netlik sağlamadan, hem Finansman Özel Komitesi hem de Birleşme Özel Komitesi ile bir konuyu gündeme getiriyor. Şikayette ayrıca önerilen işlemlerde yönetim kurulu üyeleri arasında çıkar çatışmaları olduğu da iddia ediliyor.

GAN yanlış bir şey yaptığını reddediyor

GAN ise mevcut veya eski yönetim kurulu üyelerinin kişisel kazanç için şirkete zarar veren gizli uygulamalara karıştığı yönündeki iddiaları zaten reddetti. Teklif edilen birleşmeye ilişkin tüm işlemler yasal prosedürlere uygun olarak yürütüldü. SEC dosyalaması çünkü GAN, olayı ayrıntılı olarak açıklayan şeyi söylüyor.

Zappia ve Gan Ltd. Şirketin aynı SEC dosyasına göre, Ocak ayında ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde dava açıldı. Aynı dosyaya göre davada adı geçen diğer sanıklar arasında Seamus McGill, Michael Smurfit, David Goldberg, Susan Bracey ve Eric Green yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir